Fenerbahçe, Benfica ile Eşleşti

Fenerbahçe - Benfica

Şampiyonlar Ligi ‘nde bu sezon ön eleme oynayacak temsilcimiz Fenerbahçe Portekiz ‘in köklü takımlarından Benfica ile eşleşti.

Fenerbahçe – Benfica Maçı Ne Zaman Oynanacak

İlk maç 7 Ağustos 2018 Salı günü 22:00 ‘da Portekiz ‘de oynanacak. Rövanş ise 14 Ağustos Salı günü oynanacak. Rövanş saati henüz belirlenmediği için saati paylaşamıyoruz ilk maç sonrası ayarlanacak.

Açıkçası temsilcimizin bu turdaki şansını %30 civarında görüyoruz. Bunun en büyük etkeni bir teknik direktör değişikliği yaşandıktan sonra takımların oturması en az 5-6 resmi maçı buluyor. Hazırlık maçlarındaki görüntü yada oynanan futbol resmi maçlar için çok fazla örnek teşkil edemiyor.

Benfica kadro ve oyun yapısı olarak geçtiğimiz sezonki haliyle olacağından daha kompakt bir futbol sahaya yansıtacaktır.

İlk maçta temsilcimiz Fenerbahçe en az 1 farklı mağlubiyet yada beraberlik ile dönme durumunda turu Kadıköy ‘de geçecektir. İlk maçın skoru gerçekten hem taraftar açısından hemde yönetim açısından çok önemli. Ancak 2 yada 3 farklı bir mağlubiyet durumunda çok fazla şansımız olmayacaktır.

Fenerbahçe Elenirse Ne Olacak

Yeni UEFA kuralları gereği Fenerbahçe bu turda elenirse direkt olarak UEFA Avrupa Ligi gruplarında yer alacak.

İlk yorumu siz yazın

Yorumunu Yaz

E-mail adresiniz görünmeyecek.


*